Երեւանի քաղաքապետարանի մոտ այս րոպեներին անցկացվում է բողոքի ցույց, որի մասնակիցները պահանջում են քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրաժարականը եւ ավագանու արձակումը:
Մասնակիցները թիվը սկզբում փոքր էր, այնուհետեւ զգալի մեծացավ ու նրանք փակեցին քաղաքապետարանի դիմացի երկու զուգահեռ փողոցը:
Ցուցարարները վանկարկում էին՝ «Տարո՛ն, իջիր», «Ա-զատ, անկախ Երեւան», «Տարոնի վերջը եկել է», «ՀՀԿ-ի վերջը եկել է», «Մենք ենք տերը մեր քաղաքի», «Սերժիկ հեռացար, փասափուսեդ մոռացար»: Հավաքի մասնակիցները բարձրաձայնում էին բոլոր այն խնդիրների մասին, որոնք արմատացել են Տարոն Մարգարյանի պաշտոնավարման տարիներին՝ մարդու արժանապատվությունը ոտնահարող հասարակական տրանսպորտ, կանաչ տարածքների ոչնչացում, ապօրինի կառուցապատում, բյուջեի մսխում եւ այլն: Անդրադարձան նաեւ քաղաքապետի ահռելի ունեցվածքին, որը նա ձեռք է բերել՝ ընդամենը պետական պաշտոն զբաղեցնելով:
Ելույթ ունեցողները հիմնականում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ էին: Գործում էր նաեւ «Բաց բարձրախոս», որի միջոցով Երեւանի բնակիչները ներկայացնում էին իրենց մտահոգող խնդիրները, այդ թվում՝ մանկապարտեզների անհասանելիություն, բակերի ու խաղահրապարակների հարց, այգիներում ու պուրակներում սննդի տարածվող բուրմունքի պատճառով մաքուր օդ չշնչելու հնարավորության բացակայություն եւ այլն:
Բողոքի ցույցի մասնակիցներին միացել էին նաեւ Երեւանի ավագանու «Երկիր ծիրանի» եւ ԵԼՔ խմբակցությունների անդամները: Ի սկզբանե հայտարարվեց, որ այս ակցիան կապ չունի Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Ընդգծվեց նաեւ, որ վարչապետ Փաշինյանը Տարոն Մարգարյանին պաշտոնից ազատելու լիազորություն չունի, քանի որ Մարգարյանն այդ պաշտոնը զբաղեցնում է ընտրությունների արդյունքում: Այդուհանդերձ, ակցիայի մասնակիցները նրան համարում են Սերժ Սարգսյանի կոռումպացված համակարգի մի մասը, որից պետք է ազատվել հանրային ճնշման միջոցով՝ համաժողովրդական շարժումը ավարտին հասցնելու նպատակով:
Ավելի ուշ քաղաքապետարանի մոտ է ժամանել մի տղամարդ եւ հայտարարել, որ հացադուլ ու նստացույց է սկսում՝ ի պաշտպանություն Տարոն Մարգարյանի: