Լարված իրավիճակ. ցուցարարները փորձում էին մտնել կառավարություն, նրանց հետ հանդիպեց վարչապետը
Քիչ առաջ լարված իրավիճակ էր ստեղծվել Կառավարության դիմաց։ Կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ցույց անող արծվաշենցիները փորձել են անցնել ոստիկանական պատնեշն ու մտնել Կառավարություն, սակայն ոստիկանները նրանց թույլ չեն տվել, սկսվել է հրմշտոց եւ քաշքշուկ: Ցուցարարները խփում էին դռներին եւ լուսամուտներին: Քիչ առաջ նրանց հետ հանդիպման եկավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որից հետո կրքերը հանդարտվեցին: Նրանց քննարկումը դեռ շարունակվում է:
ՀԺ-ն արդեն գրել էր, որ կառավարության մոտ բողոքի ակցիա են անում Արծվաշեն համայնքի նախկին բնակիչները, որոնց տները ավերվել են ու վթարային են դարձել պատերազմի հետեւանքով: Պատերազմական գործողությունների ժամանակ՝ 1992 թվականին, նրանք լքել են Արծվաշենը եւ տեղափոխվել Ճամբարակ: Արծվաշենը մնացել է սահմանից այն կողմ:
Արծվաշենցիներն այժմ կառավարությունից պահանջում են գումար հատկացնել՝ Ճամբարակի իրենց բնակարանային պայմանները բարելավելու համար: