3․ սննդամթերքի արտադրությունն աճել է 25 տոկոսով,
4․ խմիչքների արտադրությունն աճել է ավելի քան 30 տոկոսով,
5․ հագուստի արտադրությունն աճել է 15 տոկոսով,
6․ հունվար-փետրվարին նշանակալի աճ է արձանագրել կոնյակի արտահանումը, որի արտահանման արժեքը կազմել է 30․2 մլն ԱՄՆ դոլար, աճը եղել է 24․2 տոկոս,
7․ ոսկերչական իրերի արտահանումը կազմել է 5․3 մլն դոլար՝ նախորդ տարվա նկատմամբ աճել է մոտ 74․9 տոկոսով։
Վարչապետը հայտնեց, որ երկրում աճել է նաեւ ծխախոտի արտադրությունը՝ մոտ 17 տոկոսով, ապա կատակեց՝ «Արսենը ստեղ չի, չէ՞»՝ նկատի ունենալով առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին, որը հակածխախոտային պայքարի «առաջամարտիկ» է։
«Ի՞նչ է նշանակում այս ամենը։ Սրանք թվեր են, բայց ես համոզված եմ, որ թվերը, առանց դրանց հիմքում դրված փիլիսոփայության եւ գաղափարաբանության՝ ոչինչ են։ Իմ խոր համոզմունքն է, որ թվերը ոչինչ են առանց դրանց հիմքում գտնվող բովանդակության։ Այս ամենը նշանակում է, որ տնտեսական զարգացման եւ տնտեսական հեղափոխության մեր մոդելը աշխատում է, եւ ես հազմոված եմ, որ այն ավելի լավ է աշխատելու»,- ասաց վարչապետը՝ եւս մեկ անգամ ընդգծելով, որ տնտեսական հեղափոխության առանցքային եւ անկյունաքարային գործող անձը քաղաքացին է, տնտեսվարողը, տնտեսվարող սուբյեկտը, իսկ կառավարության հիմնական անելիքն է անհատական ջանքի, աշխատանքի քաջալերումը, հավասար մրցակցային պայմաններ ստեղծելը, ֆինանսական հասանելիություն ստեղծելը, կարգավորումները հնարավորինս նվազեցնելը, հեռանկարում նաեւ հարկային բեռի թեթեւացումը եւ հարկային համակարգի պարզեցումը։