ՀՀ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի, կրթության եւ գիտության, ինչպես նաեւ մշակույթի նախարարությունների փոխնախարարները հրաժարականի դիմում են գրում: Այս մասին հայտնի է դարձել «Հայկական ժամանակ»-ին: Նրանք դիմում են գրում այսօր:
Մեր տեղեկություններով՝ առաջիկա աշխատանքային շաբաթվա ընթացքում կնշանակվի նոր նախարարության՝ ՀՀ Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության նախարարը: Ակնհայտ է, որ լինելու է Արայիկ Հարությունյանը: Այնուհետեւ նա միջնորդություն կներկայացնի ՀՀ վարչապետին փոխնախարարներ նշանակելու համար:
Այսօր՝ մայիսի 30-ի առավոտյան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստի ընթացքում հայտարարել էր, որ սա վերջին նիստն է 17 նախարարություններով: Այսուհետ լինելու է 12 նախարարություն: