Ինքն արդեն պետական պաշտոնյա չէ, եւ կարող է ցանկացած հայտարարություն անել. Փաշինյանը՝ Վանեցյանի մասին
«Ինքն արդեն պետական պաշտոնյա չէ, եւ կարող է անել իր ցանկացած հայտարարությունները»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի քիչ առաջ արված հայտարարությանը: Փաշինյանն ասաց, որ ինքը սովորաբար արձագանքում է այն հայտարարություններին, որոնք անձամբ կարդացել է: «Կկարդամ, կծանոթանամ, եւ եթե հարկ լինի մեկնաբանություն անել, կանեմ այդ մեկնաբանությունը»,- հավելեց վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Փաշինյանը ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ Արթուր Վանեցյանին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիր է ներկայացրել: Վանեցյանն էլ դրանից րոպեներ անց հանդես եկավ հայտարարությամբ՝ եզրափակելով «Պետականաշինությունն իր տրամաբանությունն ունի` որոշումների տարերայնությունը, գործողությունների հախուռնությունը, առաջնայինը երկրորդականից, իսկ անցողիկը մնայունից չտարբերելու գործելաոճն այն ճանապարհը չէ, որը տանում է դեպի նպատակների իրականացում։ Այն ընդհանուր ոչինչ չունի սպայի արժանապատվության հետ. սպայի ուսադիրն ու զարգացումների նման ընթացքն անհամատեղելի են։ Իմ հրաժարականը թող լինի «Կանգ ա՛ռ»-ի սթափեցնող քայլ, մնացած բոլոր տարբերակներում կհաղթանակի հայրենիքի հանդեպ պարտքը: Խաղաղություն ու անվտանգություն մեր երկրին»։