Փետրվար ամսվա դրությամբ, նախնական տվյալներով, էլեկտրաէներգիայի շուրջ 769 հազար բնակիչ-բաժանորդներից մինչեւ 5 հազար դրամի սպառում է ունեցել շուրջ 222 հազարը։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասացին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից՝ հավելելով, որ դա կազմում է բաժանորդների շուրջ 30 տոկոսը։
Նշենք, որ ՀՀ կառավարությունը որոշեց փետրվար ամսվա տվյալներով մինչեւ 10 հազար դրամ գազի եւ մինչեւ 5 հազար դրամ հոսանքի սպառում ունեցած բնակիչ-բաժանորդներին աջակցություն տրամադրել այդ գումարի 50 տոկոսի չափով։ Ընդհանուր գումարը փոխանցվում է բնական գազ եւ էլեկտրական էներգիա մատակարարող ընկերություններին՝ միջոցառման շահառու համարվող բնակիչ-բաժանորդներին հետագա փոխանցման պայմանով։ Պարտքի առկայության դեպքում այդ գումարն ուղղվում է բնակիչ-բաժանորդի ունեցած պարտքի մարմանը, իսկ դրա բացակայության դեպքում՝ ձեւակերպվում՝ որպես կանխավճար։
Անդրադառնալով բնական գազ սպառող բնակիչ-բաժանորդների թվին՝ ՀԾԿՀ-ից ասացին. «Փետրվար ամսվա դրությամբ, դարձյալ նախնական տվյալներով, շուրջ 623 հազար սպառում ունեցող բնակիչ-բաժանորդներից մինչեւ 10 հազար դրամի սպառում է ունցել շուրջ 215 հազարը։ Դա կազմում է շուրջ 35 տոկոսը»։
Հանձնաժողովից նշեցին, որ տվյալները դեռեւս նախնական են։