Արաբական Միացյալ Էմիրությունները մարդասիրական օգնություն է տրամադրել Շիրակի մարզին
1,3 տոննա սնունդ՝ Շիրակի մարզի կարիքավոր ընտանիքներին: Հերթական աջակցությունը Շիրակ հասավ Արաբական Միացյալ Էմիրություններից: Սննդի 70 արկղ բաժանվեց: Ընտանիքների ընտրության հարցում դեսպանությանն օգնել էր Շիրակի մարզպետարանը:
Ծրագիրը կիրականացվի Հայաստանի 10 մարզում ևս: Կտրամադրվի ընդհանուր առմամբ ավելի քան 13 տոննա սնունդ։
Ըստ դեսպանության տեղեկատվության՝ ԱՄԷ-ն «Հիսունամյակի նախապատրաստման տարվա» շրջանակներում և նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման իրավիճակում շարունակում է իրականացնել մարդասիրական օժանդակություն տրամադրելու իր հանձնառությունը ողջ աշխարհում՝ անմասն չթողնելով նաև Հայաստանը։
Նաև նշվում է, որ տրամադրվող բարեգործական օգնությունները կապված չեն ստացող երկրների քաղաքական ուղղվածության, աշխարհագրական դիրքի, ազգային, ռասսայական կամ կրոնական պատկանելության հետ: Առաջին հերթին ուշադրություն է դարձվում մարդասիրական կողմին և ժողովուրդների կարիքներին։
Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպան Մուհամմադ Իսա ալ Կատտամ ալ Զաաբիի նախաձեռնությամբ, Խալիֆա բն Զայեդ ալ- Նահյան մարդասիրական կազմակերպության աջակցությամբ և ՀՀ արտաքին գործերի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ինչպես նաև տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունների հետ համագործակցության արդյունքում: