ՀՀ-ում կորոնավիրուսային իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված. առողջապահական համակարգն աշխատում է գերլարված (ուղիղ)
Հայաստանում կորոնավիրուսային իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված: Շաբաթ-կիրակի օրերին 1000 նոր դեպք ենք ունեցել: Առողջապահական համակարգն աշխատում է գերծանրաբեռնված:
Այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պարետատան նիստից հետո հրավիրված ճեպազրույցի ժամանակ:
Կորոնավիրուսից արեն 491 մարդ է մահացել: Կառավարության ռազմավարությունը մնում է նույնը. իրավիճակը հնարավոր է հաղթահարել յուրաքանչյուրիս անհատական վարքի միջոցով:
«Նման վատ լուրեր ստացվում են նաև աշխարհի բոլոր այն երկրներից, որտեղ համարվում էր, որ իրավիճակը վերահսկելի է: Այդ երկրներում նոր ալիք է սկսվում, և սա ավելի է խտացնում այն պատկերացումը, որ մենք ունենք ընթացիկ վիճակի վերաբերյալ»,- ասաց վարչապետը: