ՔԿ-ն կադրեր է հրապարակել Պեմզաշենում մոր և երեխաների դաժան սպանության դեպքի վայրից (տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեն անդրադարձել է երեկ Շիրակի մարզի Պեմզաշեն համայնքում տեղի ունեցած մոր և անչափահաս երեխաների՝ առանձնակի դաժանությամբ սպանությանը: Կոմիտեն կադրեր է հրապարակել դեպքի վայրից՝ տան ննջասենյակից, որտեղ  հայտնաբերվել էին նրանց դիերը:
Նշվում է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ Պեմզաշեն գյուղի բնակչուհու և վերջինիս երկու երեխաների սպանության դեպքը բացահայտելու ուղղությամբ:
Քննիչները կատարել են դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, վերցվել՝ փորձանմուշներ, տուժողների մարմնական վնասվածքների բնույթը, ծանրության աստիճանը, առաջացման մեխանիզմը և մի շարք այլ հանգամանքներ պարզելու նպատակով՝ նշանակվել դիակների դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները, հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը և մի շարք այլ հանգամանքներ պարզելու ուղղությամբ։ Հետաքննության մարմնին տրվել են հանձնարարություններ:
Հիշեցնենք՝ երեկ արտակարգ ու ողբերգական դեպք էր տեղի ունեցել Շիրակի մարզի Արթիկ խոշորացված համայնքի Պեմզաշեն գյուղի տներից մեկում։ Տան բնակիչները չէին արձագանքել դռան թակոցներին, իրավապահների ներկայությամբ դուռը բացելուց հետո հատակին 3 դի էր հայտնաբերվել:
Արթիկի համայնքապետ Անանիկ Ոսկանյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել էր, որ հանգիստ, սովորական կյանքով ապրող ընտանիք էր, հայրն էլ, համայնքապետի տեղեկություններով, այս պահին արտագնա աշխատանքի է։
Շիրակի մարզի դատախազ Գուրգեն Գրիգորյանը հաստատել էր տեղեկությունները, որոնց համաձայն՝ տղա երեխայի ոտքերն ու ձեռքերը թելով կապված են եղել, իսկ մայրիկի թևերը կապված են եղել հետևի հատվածում:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն այսօր որոշ մանրամասներ է հրապարակել երեկ Շիրակի մարզի Պեմզաշեն գյուղում տեղի ունեցած մոր և նրա երեխաների ահասարսուռ սպանության դեպքի մասին: Դատախազությունը հաստատել է, որ թելով կապված են եղել 8-ամյա երեխայի ձեռքերն ու ոտքերը, մոր՝ ձեռքերը, բոլորի դիերը եղել են կրծքավանդակի ու որովայնի շրջանում կտրած-ծակած վերքերով ու նշել, որ հանցագործը կամ հանցագործները դեռևս հայտնի չեն: