Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել բարեգործական համերգի՝ հաջակցություն «Զինվորի տանը» բուժվող զինվորների (լուսանկարներ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ներկա է գտնվել Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի բարեգործական համերգին, որը ղեկավարել է աշխարհահռչակ դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովը:
057.jpg (636 KB)
Համերգի տոմսերից ստացված ողջ հասույթը կփոխանցվի «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնին:
058.jpg (635 KB)
Համերգի ընթացքում Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կատարմամբ հնչել եմ Պյոտր Չայկովսկիի, Արամ Խաչատրյանի, Ջոակինո Ռոսինիի, Վինչենցո Բելլինիի, Ջակոմո Պուչչինիի, Էռնեստո դե Կուրտիսի ստեղծագործություններ։
059.jpg (828 KB)
Որպես մենակատար՝ նվագախմբի հետ հանդես է եկել հայազգի հանրահայտ մեներգչուհի, Բոլշոյ թատրոնի մենակատար Աննա Ագլատովան:
060.jpg (815 KB)
Հիշեցնենք՝ աշխարհահռչակ դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի ղեկավարությամբ «Վլադիմիր Սպիվակովը հրավիրում է» խորագրով համերգ է սպասվում նաև այսօր՝ նոյեմբերի 28-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում «Արվեստ 23» ՀԿ տնօրեն Աննա Տեր-Հովակիմյանը մանրամասնել էր, թե երբ և ինչպես է ծնվել նախագիծը։ Վերջինս նկատել էր՝ այս ամառ Սպիվակովի հայաստանյանն այցն է եղել շարժառիթը։
Նոյեմբերի 28-ին ունկնդրին կներկայացվեն Ռախմանինովի թիվ 2 դաշնամուրի կոնցերտը և Չայկովսկու թիվ 5 սիմֆոնիան։ Նվագախմբի հետ որպես մենակատար հանդես կգա միջազգային մրցույթների դափնեկիր, դաշնակահար Ալեքսանդր Կլյուչկոն:
Սպիվակովի այցն ու Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հյուրախաղերն այսքանով չեն սահմանափակվի. Վլադիմիր Սպիվակովին նաև Գյումրին է սպասում։
061.jpg (992 KB)062.jpg (957 KB)063.jpg (4.59 MB)