Ո՞վ կփոխարինի Արտակ Շաբոյանին. Փաշինյանը նոր թեկնածություն է առաջադրել
Գեղամ Գևորգյանը 2019 թ-ի հունվարի 22-ին Փաշինյանի հրամանով նշանակվել էր գյուղնախարարի առաջին տեղակալ ու նախարարի պաշտոնակատար:
Շաբոյանը ԵՏՄ նիստում խոսել է «Ավտոգեն-Մ» գործարանի խնդիրների մասին. ՏՄՊՊՀ-ն պաշտպանում է ընկերության իրավունքները
Այս մասին, այսօր Մոսկվայում ԵՏՄ մրցակցային մարմինների ղեկավարների նիստում հայտարարել է ՏՄՊՊՀ նախագահ Արտակ Շաբոյանը:
Շուկայում փոփոխություններ են տեղի ունեցել, ներմուծող տնտեսվարողների քանակն է ավելացել. Շաբոյանը բենզինի գնի անկման մասին
Ամենօրյա կտրվածքով մենք տնտեսվարողներից տեղեկություններ ենք ստանում, մասնավորապես ներմուծման ծավալների վերաբերյալ, ձեռք բերման եւ վաճառքի գների վերաբերյալ:
Կապված Լարսի ճանապարհների փակ լինելու հետ՝ հեղուկ գազի որոշակի դեֆիցիտ է առաջացել. Շաբոյան
ՏՄՊՊՀ նախագահի խոսքով՝ հանձնաժողովը հատուկ ուշադրություն չի դարձնում այս ոլորտին, քանի որ բազմաթիվ մանրածախ վաճառողներ կան ոլորտում:
Շաքարավազ ներկրում է 100 ընկերություն. Արտակ Շաբոյանը՝ մենաշնորհների մասին
«Շուկայում գերիշխող դիրք ունեցող Ալեքս Հոլդինգ ընկերությունը եւս մյուսների նման ներկրումներ է իրականացնում եւ մյուսների հետ մրցակցում է»:
Վարչապետը կարող էր նոր թեկնածու ներկայացնել, ինձ փոխել. Շաբոյանը՝ փոքր ֆիգուր լինելու եւ ոտքի տակ ընկնելու մասին
Հարցին՝ հեղափոխությունից հետո փոխվե՞լ է, Շաբոյանն ասաց. «Ես նույն աշխարհայացքով շարունակում եմ աշխատել»:
ԵԼՔ-ն անցկացրեց պատմական լսումներ, որի մասին ԱԺ միջանցքներում միայն շշուկներով էին խոսում
«Մենք ոչ միայն կոտրեցինք այդ կարծրատիպը, այլև պետության թիվ 1 ամբիոնից հնչեցրինք ճշմարտություններ, որոնք շատ երկար ժամանակ միայն շշուկներով կարող էին լսվել ԱԺ միջանցքներում»:
ԵԱՏՄ տեխնիկական կանոնակարգերում հակասություններ կան. Շաբոյանը ՌԴ-ում առաջարկներ է արել
Արտակ Շաբոյանի առաջարկը հավանության է արժանացել գործընկեր կառույցների ղեկավարների կողմից, ովքեր պատրաստակամություն են հայտնել առաջիկայում միջոցներ ձեռնարկել՝ խնդրի կարգավորման ուղղությամբ:
Հեքիաթներ մրցակցության մասին՝ միամիտների համար. խմբագրական
Իրական մրցակցության հաստատման պարագայում Սերժ Սարգսյանի հովանավորյալ «տնտեսվարողները» ժամանակի ընթացքում ուղղակի դուրս կշպրտվեն շուկաներից, քանի որ սովոր չեն մրցակցության պայմաններում «աշխատել»:
Էդմոն Մարուքյանի դիմումի հիման վրա ՏՄՊՊՀ-ում վարչական վարույթ է հարուցվել
ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի դիմումի հիման վրա ՏՄՊՊՀ-ում վարչական վարույթ է հարուցվել։ Այս մասին հայտնում են Ելք դաշինքի մամուլի ծառայությունից:
ՏՄՊՊՀ-ն յոթ երգ գիտի, որոնցից ոչ մեկը «Ռոսնեֆտ Արմենիայի» մասին չէ
Ըստ որոշ հաշվարկների, հեղուկ վառելիքի ներկրման շղթայից «Ռոսնեֆտ Արմենիային» հանելու դեպքում բենզինը ու դիզվառելիքը կէժանանա 60-80 դրամով:
ՏՄՊՊՀ-ն կպարզի, թե ինչու է բենզինը 10 դրամով թանկացել
ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի մոնիթորինգի համաձայն՝ մայրաքաղաքի որոշ բենզալցակայաններում 10 դրամով բարձրացել է բենզինի գինը:
Վարչապետի «սուրբ կովը» եւ «կինդեր սյուրպրիզը». համբերությունդ շաքարով կտրեմ
Հայաստանում գների բարձրացումները միջազգային շուկայի գներով պայմանավորելը հեշտ է բայց նաեւ՝ անհեռանկար: Նման դեպքերում միշտ հայտնվում է մեր սիրելի «կինդեր սյուրպրիզը»՝ Սամվել Ալեքսանյանը՝ յուր շաքարով
Արտակ Շաբոյանի քաղցր անտարբերությունը. շաքարը աշխարհում էժանանում է, ՀՀ-ում` թանկանում
Հետաքրքիր է, թե ՏՄՊՊՀ-ն եւ նրա նախագահը տնտեսագիտական այդ ո՞ր բանաձեւով են առաջնորդվում այս աղաղակող փաստի նկատմամբ այդքան նախանձելի անտարբերություն ցուցաբերելիս:
Ի՞նչ է կոծկում ՏՄՊՊՀ-ն. մե հիանալի ուսումնասիրություն...
Ստացվում է, որ 32 տոկոս թանկանալուց հետո Վրաստանում բենզինը 50 դրամով էժան է, քան Հայաստանում: ՏՄՊՊՀ-ն ճիշտ կաներ այս օրինակը չբերեր, ու նորից չնյարդայնացներ մարդկանց:
ՏՄՊՊՀ-ն պարզել է, թե ինչու է թանկացել բենզինը
Ռեգուլյար տեսակի 1 լիտր բենզինի մանրածախ վաճառքի գինը բարձրացել է 30 դրամով՝ կազմելով 360 դրամ:
Ինչո՞վ է պայմանավորված բենզինի գնի բարձրացումը. ՏՄՊՊՀ-ն շտապ ուսումնասիրություն է սկսել
Ռուսաստանում, որտեղից հիմնականում ներկրվում է Հայաստանում վաճառվող բենզինը, վերջին օրերին բենզինի գինը բարձրացել է ընդամենը 0.3 տոկոսով կամ 1 դրամով:
Հակոբ Հակոբյանի ընկերությունը բողոք է ներկայացրել Շաբոյանի հանձնաժողովի դեմ
Մենք համոզված ենք մեր ճշմարտացիության մեջ, համոզված ենք, որ հաջողություն կունենանք, որովհետեւ շարժվել ենք օրենքի տառով: Եթե հանձնաժողովը չի բավարարի մեր բողոքը՝ կդիմենք դատարան:
Չի տուգանում Սամվել Ալեքսանյանին, տուգանում է Հ. Հակոբյանին. «KILIKIA»-ն դիմում է դատարան
Մենք ստիպված էինք գնալ այդ ռիսկին, որովհետեւ մեր շահութաբերությունը խիստ նվազել էր: Պարզ չի՞, որ մրցակցային շուկայում շատ վտանգավոր, դժվար ընդունվող որոշում է գին բարձրացնելը:
ՏՄՊՊՀ-ն ուսումնասիրում է շաքարավազի շուկան. Սամվել Ալեքսանյանը կտուգանվի՞
ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պետական պաշտպանության հանձնաժողովը սկսել է ուսումնասիրել Հայաստանի շաքարավազի շուկան: