Սյունիքը կենսական նշանակություն ունի ՀՀ-ի համար, աշխարհաքաղաքական զարգացումներն ընդգծում են նաև ռազմավարական դերը
ընթացիկ աշխարհաքաղաքական զարգացումներն էլ ավելի են ընդգծում Սյունիքի ռազմավարական դերը այդ թվում տարածաշրջանում կայուն խաղաղության կերտման ճանապարհին:
Ադրբեջանը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի․Արարատ Միրզոյանի ելույթը ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի հատուկ նիստին
Հայաստանը երբեք որևէ պարտավորություն չի ստանձնել կամ որևէ կերպ չի համաձայնել իր տարածքով որևէ արտատարածքային միջանցքի տրամադրմանը:
ՀՀ-ն շահագրգռված է զարգացնել համագործակցությունը Պարսից ծոց-Սև ծով տրանսպորտային միջանցքի շրջանակներում․ Արարատ Միրզոյան
Արարատ Միրզոյանը ելույթով է հանդես եկել G-20-ում Հնդկաստանի նախագահության շրջանակներում անցկացվող «Հարավի ձայն վիրտուալ գագաթաժողովին»:
Հայաստանում և Վրաստանում 2022-ին երկնիշ տնտեսական աճ է արձանագրվել․ վարչապետի ելույթը միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին
Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիները երկու երկրներ կկարողանան այցելել նաև ID քարտերով։
Նախագահական նստավայրում տեղի է ունեցել պետական կառավարման համակարգի ներկայացուցիչների ընդունելություն
Եվ այն պատգամը, որ մեր մեջ ունենք, և այն պատգամը, որ առաջին հերթին ամեն ինչ անելու ենք՝ ամրապնդելու մեր երկիրը, ամեն ինչ անել, որ մեր անկախ երկիրը հզորանա, մենք պատրաստակամ ենք և շարունակելու ենք։
Ակնկալում ենք, որ մոտ ապագայում տրանսպորտային միջոցների շարժն ամբողջությամբ կվերականգնվի. ՄԱԿ-ում ՌԴ ներկայացուցիչ
ՌԴ ներկայացուցչի խոսքով՝ կողմերը, եռակողմ հայտարարության շրջանակում ստանձնած պարտավորությունների համաձայն, պետք է ամբողջությամբ պահպանեն դրա կետերը և խոչընդոտներ չստեղծեն։
Բաքուն շարունակում է ցեղասպան քաղաքականություն վարել Լեռնային Ղարաբաղի հայության նկատմամբ․ Միրզոյանի ելույթը ՄԱԿ ԱԽ-ում
Հայաստանի ինքնիշխան տարածքները շարունակաբար ենթարկվում են հարձակումների:
ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում մեկնարկել է նախարարական հանդիպումը․ սպասվում է Արարատ Միրզոյանի ելույթը (տեսանյութ)
Անվտանգության խորհրդի անդամներից հետո ելույթով հանդես կգա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Ուժի կիրառման սպառնալիքով Ադրբեջանը փորձում է Հայաստանին ստիպել գնալ զիջումների․ նոր ագրեսիայի վտանգը շատ մեծ է․ ԱԳՆ
Պարույր Հովհաննիսյանը մասնակցել և ելույթով է հանդես եկել ԵՄ Արևելյան գործընկերության (ԱլԳ) արտաքին գործերի նախարարների հանդիպմանը։
Փակել Լաչինի միջանցքը, դադարեցնել դրանով երթևեկը՝ նշանակում է ԼՂ հայությանը դատապարտել ցեղասպանության. վարչապետ
Ես ժամանակին մի նախաձեռնություն էի հանդես բերել, երբ ասում էի, որ սոցիալական ցանցերը կարող են դառնալ ոչ թե ատելության, այլ երկխոսության հարթակ:
Ժողովուրդն ունի անվտանգ ապրելու և սեփական ճակատագիրը տնօրինելու իրավունք, ուժեղից միշտ էլ առավել ուժեղը կա. Միրզոյան
Այս տարվա սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի կողմից հարձակման ենթարկվեց Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը, ինչի հետևանքով տեղի ունեցան մարդու իրավունքների և միջազգային մարդասիրական իրավունքի կոպիտ խախտումներ:
Առարկայական է դառնում մտավախությունը, որ Ադրբեջանը իսկապես ցեղասպանություն է նախատեսում. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Մեկնարկել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» 4-րդ գլոբալ ֆորումը՝ «Ցեղասպանության կանխարգելումը նոր տեխնոլոգիաների դարաշրջանում» խորագրով:
Մեզ համար զգայուն խնդիր է մնում գազի ընդհանուր շուկայի ձևավորումը. վարչապետը՝ ԵԱՏՄ նիստի մասնակիցներին (լուսանկարներ)
Եզրափակելով՝ ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել բոլորին 2022 թվականին ակտիվ համագործակցության համար և հաջողություն մաղթել Միության մարմիններում նախագահությունը ստանձնած ռուսական կողմին
Նախագծի ընդունումը թույլ կտա զարգացնել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների օրենսդրությունը և իրավակիրառ պրակտիկան․ Հակոբ Արշակյան
Ընտրություններին և հանրաքվեներին արտաքին միջամտության սպառնալիքների համատեքստում ՀԱՊԿ-ի գործողությունների համակարգումն արդիական է
Մեզ համար սկզբունքային է Հայաստանի Հանրապետությունում ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտու հաստատումը. Ալեն Սիմոնյան
Մենք տեսնում ենք ադրբեջանական կողմի մտադրությունը՝ փակել Լաչինի միջանցքը: Լաչինի միջանցքը Լեռնային Ղարաբաղի հայերի կենսապահովման համար մարդասիրական նշանակության միակ լիարժեք ճանապարհն է։