Հայաստանցի 2 աղջիկ ՌԴ-ում կմասնակցի տաղանդների շոուին
Վանաձորի մանկատան սան Սաբինա Մանվելյանը եւ Գյումրու Ֆրիտյով Նանսենի անվան երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2 գիշերօթիկ հաստատության սան Անգելինա Պապիկյանը Ռուսաստանում կմասնակցեն նոր՝ 1-ին անգամ կազմակերպվող, հեռուստանախագծին: Նախագիծը երգի մրցույթ է եւ կոչվում է «Ты супер»: Մասնակցելու են երեխաներ ԱՊՀ տարածքի մանկատներից: Այսօր՝ հունվարի 16-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանից ընտրված մասնակիցները խոսեցին իրենց սպասելիքներ մասին:
«Դպրոցական մրցույթների եմ մասնակցել՝ թե՛ երգի, թե՛ այլ ասպարեզներում: Ունեցել եմ հաջողություններ, հաղթանակներ, պատվոգրեր: Առաջին մեծ շոուն, որին մասնակցում եմ, սա է: Մանկուց եմ երազել երգչուհի դառնալ: Չեմ ուզում անհաջողության մատնվել կամ բաց թողնել ինձ ընձեռնված այս հնարավորությունը: Տրամադրված եմ հաղթանակի, տրամադրված եմ հայ ազգի անունը բարձր պահելու»,- ասաց Սաբինան:
«Ես մասնակցել է ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից կազմակերպված փառատոնի, երգել եմ, զբաղեցրել եմ առաջին հորիզոնականը եւ պատվոգիր եմ ստացել: Շատ ոգեւորված եմ գնում այս մրցույթին: Երեւի ամեն ինչ լավ կլինի»,- ասաց Անգելինան:
Ռուսական շոուին մասնակցելու իրավունք ստանալու համար 15-ամյա աղջիկները 2 փուլ են անցել: Նախ՝ նրանց կատարումները ձայնագրել եւ ուղարկել են նախագծի կազմակերպիչներին, այնուհետեւ նրանք իրենց ուղարկված ցանկից ընտրել են 1 երգ եւ սկայպի միջոցով ներկայացրել:
Նրանք Մոսկվայում են մնալու 3 ամիս: Այդ ընթացքում դասընթացների են մասնակցելու: Նրանց հետ վարպետության դասեր են անցկացնելու ռուսական շոու բիզնեսի հայտնիներ: Երեխաները նաեւ ետ չեն մնալու իրենց դպրոցական ուսումնական ծրագրերից. այնտեղ անցկացրած ժամանակահատվածում սովորելու են իրենց դասերը եւ գնահատականներով վերադառնալու են Հայաստան:
«Ты Супер»-ը վարելու է Վադիմ Տակմենյովը: Մրցույթի հետ կապված այլ մանրամասներ դեռ հայտնի չեն: Թե որ երկրներից են մասնակիցները, ինչ ձեւաչափով է այն անցկացվելու եւ այլ մանրամասներ պարզ կդառնան ավելի ուշ: