Ակտիվիստ Գեւորգ Սաֆարյանին տեղափոխել են պատժախուց. պաշտպան
Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գորածդրելու համար 2 տարվա ազատազրկման դատապարտված ակտիվիստ Գեւորգ Սաֆարյանին տեղափոխել են պատժախուց:
Այս մասին մեր զրույցում ասաց Սաֆարյանի պաշտպան Տիգրան Հայրապետյանը՝ նշելով, որ այդ մասին ՔԿՀ-ից է տեղեկացել: Թե ինչ պատճառով է Սաֆարյանը պատժախուց տեղափոխվել, պաշտպանն ասաց, որ դեռ տեղյակ չէ: «Վտանգ կա, որ իրեն կտեղափոխեն այլ խուց»,- ասաց Հայրապետյանը:
Նշենք, որ Գեւորգ Սաֆարյանն անցնում է Սեֆիլյանի գործով. նա մեղադրվում է 2015 թվականի ապրիլին զանգվածային անկարգություններ հրահրելու մեջ։