ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ նրա տիկին Աննա Հակոբյանը 2019 թվականի մարտի 28-ին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով են ներկայացրել իրենց գույքի եւ եկամուտների 2018 թվականի տարեկան հայտարարագիրը:
Վարչապետի դրամական միջոցները 2018 թվականի տարեսկզբում կազմել են 1800 դոլար եւ 790 հազար դրամ, որը տարեվերջում փոփոխության չի ենթարկվել:
Հարկային տարում վարչապետն ունեցել է 13 մլն 963 հազար 230 դրամի չափով եկամուտ, որից 3 մլն 426 հազար 615 դրամը գոյացել է աշխատավարձից, 6 մլն 617 հազար 520 դրամը գոյացել է մեկ այլ աշխատավարձից, իսկ 3 մլն 919 հազար 95 դրամը գոյացել է գրականության, արվեստի կամ գիտական աշխատանքի օգտագործման համար ստացվող հատուցումից («Երկրի հակառակ կողմը» գրքի համար):
Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը հարկային տարվա սկզբում ունեցել է հանձնած փոխառություն 300 հազար դրամի չափով, որը հարկային տարում վերադարձվել է:
Հակոբյանի դրամական միջոցները թե՛ տարեսկզբին եւ թե՛ տարեվերջին նույն չափ են մնացել՝ 1000 դոլար:
Հակոբյանի եկամուտները հարկային տարում կազմել են 11 մլն 508 հազար 927 դրամ, որից 671 հազար 625 դրամը գոյացել է աշխատավարձից, 5 մլն 940 հազար դրամը գոյացել է վարձակալության դիմաց ստացված վճարից, 1 մլն 657 հազար 302 դրամը գոյացել է մեկ այլ աշխատանքի դիմաց ստացված վարձատրությունից եւ 3 մլն 240 հազար դրամը գոյացել է վարձակալության դիմաց ստացված վճարից: