«Արարատի» մի քանի ֆուտբոլիստներ մի քանի օրով կրկին կհագնեն «Շիրակի» մարզաշապիկը: Այս մասին երեկ՝ օգոստոսի 25-ի երեկոյան, հայտնել են 2 ակումբների մամուլի ծառայությունները: «Արարատը» տեղեկացնում է, որ այդ ֆուտբոլիստները «Շիրակին» օգնելու են Եվրոպա լիգայի 2020-21 մրցաշրջանի որակավորման առաջին փուլի «Ստաուայի» դեմ խաղում:
Այդ խաղացողներն 8-ն են: Նրանք են Հրայր Մկոյանը, Էդգար Մալաքյանը, Դավիթ Մանոյանը, Ժիրայր Մարգարյանը, Մարկո Պրլեւիչը, Ուրոշ Նենադովիչը, Վսեւոլոդ Երմակովը եւ Կարեն Մուրադյանը:
Նրանք վարձակալական հիմունքներով կարճ ժամկետով կտեղափոխվեն «Շիրակ» եւ կհայտավորվեն թիմի՝ Եվրոպա լիգայի հայտացուցակում, ապա կվերադառնան «Արարատ»: «Արարատը» նշում է, որ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 2020-21 մրցաշրջանի հաջորդ հանդիպումն «Արարատն» անցկացնելու է միայն սեպտեմբերի 11-ին, եւ այս կարճատեւ տեղափոխությունը որեւէ կերպ չի անդրադառնա առաջնության խաղերի վրա։
Նշված ֆուտբոլիստներն ընդամենն օրեր առաջ էին «Շիրակից» տեղափոխվել «Արարատ»: Նրանց հետ երեւանյան թիմ էր գնացել նաեւ «Շիրակի» երկար տարիների գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը: