Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահն ընդգծել է իր պատրաստակամությունը հնարավորության սահմաններում աջակցել իրականացվող բարեփոխումներին:
Հավաքի ընթացքում նախատեսված է անցկացնել ստուգողական չորս հանդիպում:
Կարենը եղել է իրենց դիրքի ավագը և մինչև վերջ կռիվ է տվել թշնամու դեմ՝ ամուր պահելով մեր հայրենիքի դարպասը։
Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Այսօր փառապանծ հաղթանակի օրն է, որը խոսում է հայ և ռուս ժողովուրդների դարավոր բարեկամության, մեր հաղթական ուղու և մեր միասնության մասին։
«Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը կարող է հանդես գալ VBET Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ 2022/2023 մրցաշրջանին:
Պատճառաբանում են ՀՖՖ ղեկավարության չկարածա խոստումներով
Եղիշե Մելիքյանի սաները վստահ հաղթանակ տարան Գյումրիում:
Գյումրիի «Շիրակի» մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, թիմը տարվա առաջին հանդիպումը կանցկացնի հունվարի 16-ին՝ մրցելով Երևանի «Արարատի» հետ:
Երեկ հյուպատոսի հետ հանդիպել էր նաև Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանը:
Եղիշե Մելիքյանի թիմը գլխավորեց մրցաշարային աղյուսակը
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Ամասիա, Աշոցք, Մեծ Սեպասար, Փոքր Սեպասար և Սարապատ խոշորացված համայնքի գյուղերում, 3 բալ ուժգնությամբ։
Հիշեցնենք, որ խաղը կայանալու է այսօր՝ օգոստոսի 27-ին։
«Արարատի» մի քանի ֆուտբոլիստներ մի քանի օրով կրկին կհագնեն «Շիրակի» մարզաշապիկը:
Վերջին շրջանում տարածված խոսակցություններն այն մասին, որ «Շիրակի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը գլխավորելու է Երեւանի «Արարատը», հաստատվեցին:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն մելիքբեկյանը պատասխանել է «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի կոշտ հայտարարությանը:
Հայտնի են եվրագավաթների հաջորդ՝ 2019-20 մրցաշրջանի Հայաստանի բոլոր մասնակիցները: Երեկ՝ հուլիսի 7-ին, որոշվեց նրանցից վերջինը:
«Նոան» երեկ՝ հուլիսի 6-ին, 27-րդ տուրում իր ու ինքնաբերաբար նաեւ «Արարատ-Արմենիայի» ճանապարհից հեռացրեց «Շիրակին», որը մինչեւ այդ առաջինն էր:
Քիչ առաջ «Նաիրի» մարզադաշտում ավարտված 2019-20 մրցաշրջանի 27-րդ տուրում հյուրընկալվելիս պարտվեց «Նոային», որը նույնպես չեմպիոնության համար է պայքարում։
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի ընթացիկ առաջնության վերջաբանը գերլարված է ստացվում:
«Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի նիգերիացի կիսապաշտպան Սոլոմոն Իմե Ուդոն հանդես կգա Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականում:
«Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի նիգերիացի կիսապաշտպան Սոլոմոն Իմե Ուդոն հնարավոր է՝ համալրի Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի շարքերը:
Մեր ակումբն այսօրվանից վերադառնում է մարզումներին:
Համակարգիչները կտրամադրվեն 3 եւ ավելի դպրոցական ունեցող ընտանիքներին, որոնք ունեն ինտերնետ, սակայն չունեն համակարգիչ: Համակարգիչներ կստանան նաեւ հատուկ դպրոցներից ընտանիք վերադարձած երեխաները:
«Ինչպես գիտեք, օդանավակայանը սպասարկում է մեկ չվերթ՝ Ռուսաստանի հետ: Մաքսային մարմիններն իրականացնում էին 24-ժամյա ծառայություն 4 հերթափոխով»,- ասաց ՊԵԿ նախագահի տեղակալը:
«Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը ճանաչվել է Հայաստանի 2019 թ. լավագույն մարզիչ:
Հունգարական Wizz Air բյուջետային ավիաընկերության կողմից Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանից թռիչքներ իրականացնելու մասին գրել էր RUSARMINFO- ն:
«Շիրակ»-ի գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը բացառել է ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականը գլխավորելու տարբերակը: