Դոն Պիպոյի սպանության նախապատրաստման գործով երեք անձ է ձերբակալվել. հարուցվել է քրգործ
Քրեական հեղինակություն Դոն Պիպոյի (Արթուր Ասատրյան) սպանությունը նախապատրաստելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 35-104 հոդվածի (սպանության նախապատրաստություն) եւ 235 հոդվածի հատկանիշներով (ապօրինի զենքը պահելը, կրելը):
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է 3 անձ, որոնց անունները այս պահին իրավապահ մարմինները չեն հայտնում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը մեր հարցին ի պատասխան միայն ասաց, որ սպանության նախապատրաստության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործն ընդունվել է վարույթ:
Թեեւ մամուլում գրում են, թե Դոն Պիպոյի եւ Վստրեչի Ապերի դեմ մահափորձ է եղել եւ նրանք չեն տուժել, սակայն մեր տեղեկություններով, մահափորձ չի եղել, այն կանխվել է: Ի դեպ, նախնական տեղեկություններով՝ թիրախը եղել է հենց Դոն Պիպոն:
Երեկ ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացրել էր, որ ժամը 18-ի սահմաններում, ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր եւ Արմավիրի մարզային վարչությունների ծառայողները խափանել են սպասվող ծանր հանցագործությունը, կանխել են հանցավոր ծրագիրն ու անակնկալի բերելով նշված բնակարանում գտնվող երեք անձանց՝ վնասազերծել եւ բերման են ենթարկել ոստիկանության ՔՀԳՎ։ Բնակարանի խուզարկությամբ հայտնաբերվել են զենքեր եւ ռազմամթերք։