«Դեպուտատի շոու» տեսահոլովակի մեջ քաղաքական ոչինչ չկա. Ռաֆայել Երանոսյան
Դերասաններ Ռաֆայել Երանոսյանի եւ Անդրանիկ Հարությունյանի «Դեպուտատի շոու» տեսահոլովակը սպասվող համանուն խորագրով ներկայացման անոնսն է: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց Ռաֆայել Երանոսյանը: Նա նաեւ պատմեց՝ ինչպես է ծնվել նախագծի գաղափարը:
«Գաղափարը 2 տարի առաջ է ծնվել Արմեն Վարդանյանի մոտ: Սա ներկայացման անոնս է: Իմ ու Անդոյի կողմից լինելու է շոու-ներկայացում՝ «Դեպուտատի շոու» խորագրով: Նախագիծ է, որն անում ենք ես, Անդոն, Արմեն Վարդանյանը եւ Ռիչարդ Մադլենյանը` որպես երաժշտական պրոդյուսեր»,- պատմեց նա՝ ավելացնելով, որ ներկայացումը նախատեսվում է աշնանը:
Մայիսի 30-ին թողարկված տեսահոլովակում դերասանները խոսում են հայկական առօրյային վերաբերող մի շարք խնդիրներից՝ ցածրորակ երաժշտություն, ճոխ կյանք վարելու, թանկարժեք իրեր ունենալու համար վարկեր վերցնողներ, ժողովրդի մասին չմտածող քաղաքական գործիչներ եւ այլն: Ամեն դեպքում Ռաֆայելը խորհուրդ է տալիս աշխատանքում քաղաքական ենթատեքստ չփնտրել:
«Ես ընդհանրապես չեմ խոսում քաղաքական թեմաներով, ու երգի մեջ էլ ինձ թվում է՝ քաղաքական ոչ մի բան չկա»,- ասաց նա:
Տեսահոլովակում անդրադարձ կա նաեւ հեռուստատեսային նախագծերին: Մասնավորապես նշվում է, որ հեռուստաալիքներով ամբողջ օրը ցուցադրվում են հնդկական սերիալներ: Դիտարկմանը, որ հեռուստանախագծերի թեման շոշափվում այն դեպքում, երբ ինքը՝ Ռաֆայելը, այդ հեռուստատեսության մի մաս է եւ նկարահանվում է շատերի կողմից քննադատվող «Քարե դարդ» նախագծում, դերասանը չհամաձայնեց:
«Ի՞նչ անեմ: Մեր բախտն էլ այդպես է դասավորվել: Ցածրորակ ոչինչ չկա, ամեն ինչն էլ շատ լավ է, նորմալ է: Իսկ «Քարե դարդին» խնդրում եմ՝ ոչ մի բան մի ասեք, շատ ստացված, շատ լավ, շատ ընտիր նախագիծ է: Դիտումներն ապացուցում են, որ շատ լավ բաներ կան»,- ասաց նա:
«Դեպուտատի շոու» տեսահոլովակի ռեժիսորն Արշո Հարությունյանն է, երաժշտության հեղինակը՝ Ռիչարդ Մադլենյանը, խոսքերը գրել է Արմեն Վարդանյանը: