Միջադեպ դատարանում. լեզվաբանի ամուսնու սպանության մեջ մեղադրվողը սկսեց գոռալ. Տեսանյութ
Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում հայտնի լեզվաբան Փառանձեմ Մեյթիխանյանի ամուսնու՝ Եղիշե Խաչատրյանի սպանության գործով այսօր տեղի ունեցած դատական նիստի ժամանակ կրկին միջադեպ տեղի ունեցավ:
Հայտնի լեզվաբանը հայտարարությամբ հանդես գալիս նշեց, որ պաշտպանական կողմը չի հարգում այն փաստը, որ ինքն ամուսին է կորցրել, որ վերջինիս մայրը տարեց է, հուզվում է եւ հուզվելուց է, որ ամբաստանյալներին գուցե անուններով ճշգրիտ մատնացույց չի անում:
Նշենք, որ այսօր մի քանի ժամ հարցաքննվեց տուժող Եղիշե Խաչատրյանի մայրը՝ Էմմա Աբրահամյանը: Նրա աչքի առաջ են սպանել որդուն: Տիկին Էմման հարցաքննվելիս պարբերաբար ամբաստնայլաներ Խաչիկ Կոսյանին եւ Յուրի Հակոբյանին շփոթում էր ինչի պատճառով մի քանի անգամ միջադեպ տեղի ունեցավ:
Տիկին Մեյթիխանյանը դատավորին պատմեց, որ իր տուն է եկել գործով ամբաստանյալներից Արտաշես Չիչոյանի հորեղբայրը, ներողություն խնդրել ու ակնարկել, թե՝ «բա տղաները ցմահ գնան-նստե՞ն»: Մեյթիխանյանն էլ ասաց` ես զարմացա՝ «դուք ինչքա՞ն եք պատկերացնում»: Հորեղբայրն ասել է, թե՝ «դե մի հինգ-տասը տարի»: Այս խոսքերի վրա դահլիճում ներկաների նյարդերը կրկին տեղի տվեցին, իսկ Արարատ Չիչոյանը տեղից վեր կացավ եւ սկսեց բարձր բղավեց: Իրավիճակը հանդարտեցնելու համար դատարանի կարգադրիչները ստիպված եղան ամբաստանյալներին հեռացնել դահլիճից: