Ժամանակակից աշխարհում մարդկային ներուժը հանդիսանում է գլխավոր ռեսուրսը. Գեոպրոմայնինգ ընկերության նախագահ Ռոման Խուդոլիյ
21/07/2019 schedule20:15
«ԳեոՊրոՄայնինգ» հանքարդյունաբերող ընկերությունների դիվերսիֆիկացված միջազգային խումբը հուլիսի 19-20-ը Հայաստանի քաղաքներում կազմակերպել է մի շարք միջոցառումներ՝ նվիրված հանքագործի եւ մետաղագործի օրվան:
Տոնական միջոցառումներին իր մասնակցությունն է ունեցել «ԳեոՊրոՄայնինգ»- ընկերության նախագահ Ռոման Խուդոլիյը:
Հարգելի՛ գործընկերներ, շնորհավորում եմ Ձեզ՝ հանքագործի եւ մետաղագործի մասնագիտական տոնի առթիվ։ Այս տոնը միշտ եղել եւ մնում է հպարտանալու առիթ բոլոր նրանց համար, ովքեր ներգրավված են այս դժվարին եւ խիզախ մասնագիտության մեջ։ Սա համարձակ եւ վճռական մարդկանց տոնն է, ովքեր նվիրված են իրենց գործին: Մենք, Ձեզ հետ միասին անցել ենք դժվար ուղի եւ դիմակայել բոլոր ճգնաժամային մարտահրավերներին։ Մենք հպարտանալու իրավունք ունե՛նք:
Մարդկային ներուժը հանդիսանում է գլխավոր ռեսուրսը՝ ժամանակակից աշխարհում: Հենց մարդկային գործոնն է հաղթանակ բերում 21-րդ դարի մրցակցային պայքարում: Այսօր լեռնահանքային արդյունաբերությունը շատ երկրներում, այդ թվում նաեւ Հայաստանում, բյուջեի համալրման  կարեւոր բնագավառներից մեկն է ՝ հանդիսանալով երկրի տնտեսության հիմքը: Բնագավառը աշխատանքով ապահովում է հազարավոր մարդկանց եւ հանդիսանում է պետական բյուջե հարկերի մուտքի հիմնական աղբյուրներից մեկը։
Այսօր լեռնահանքային արդյունաբերության բնագավառը արձագանքում է աշխարհի զարգացման դինամիկային եւ հարմարվում ժամանակի պահանջներին։ Մեզ հարկավոր է աշխատել ավելի արդյունավետ, ավելի բարձր արտադրողականությամբ։ Միայն կոլեկտիվի համախմբումը հնարավորություն կտա մեր ձեռնարկություններին շարունակել մնալ մրցունակ, պահպանել առաջատար դիրքերը, ապահովել բարձր եւ կայուն աշխատավարձեր եւ ավանդական սոցիալական պատասխանատվություն կրել հասարակության առջեւ։
Արդեն երկրորդ մասնագիտական տոնն է, որ ես տոնում եմ Ձեզ հետ միասին: Ինձ համար մեծ պատիվ է լինել մասնագետների մեծ կոլեկտիվի մի մասնիկը, ովքեր լավ գիտեն իրենց գործը եւ հավատարիմ են ընտրած մասնագիտությանը։ Ձեր ամենօրյա դժվարին գործի համար, դիմելով Ձեզ շնորհակալության խոսքով, ցանկանում եմ, որպեսզի յուրաքանչյուր նոր օր լի լինի հաղթանակներով եւ ձեռքբերումներով, որոնցով էլ հյուսվում են հաջողությունը եւ վստահությունը՝ ապագայի հանդեպ։
Ձեզ եւ Ձեր ընտանիքներին մաղթում եմ բարեկեցություն, կայունություն, առողջություն, սեր եւ հաջողություններ: