Ղարաբաղը պատկանում է Հայաստանին. Պոզները պատասխանել է ադրբեջանցի լրագրողին
Ռուս լրագրող և գրող Վլադիմիր Պոզներն ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիա նահանգում ելույթ ունենալիս պատասխանել է երիտասարդ ադրբեջանցի լրագրողուհու նկատողությանը, որը փորձել է Ղարաբաղը ներկայացնել որպես ադրբեջանական տարածք:
Աղջիկը ներկայացել է որպես ադրբեջանցի, Արզու Մամեդովա անունով, Ղարաբաղից եւ դիմել է Պոզներին՝ ասելով, որ «Ղարաբաղի անկախությունն ընդունված չէ աշխարհում», հայտնում է RusArminfo-ն:
Ի պատասխան՝ Վլադիմիր Պոզներն ասել է, որ Լեռնային Ղարաբաղը պաշտոնապես ճանաչվում է որպես Հայաստանի տարածք, նա այնտեղ եղել է այս տարվա մայիսին եւ այդ մասին կարծիք է հայտնել նաեւ Հայաստանում: