«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սերգեյ Կյուրեղյանը դատարան տեղափոխվելիս գլխի վնասվածք է ստացել
Այս մասին քիչ առաջ Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում սույն գործով արտագնա դատական նիստի ժամանակ հայտարարեց դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը:
Նա ասաց, որ ուղեկցող գումարտակից արձանագրություն է ստացվել, համաձայն որի՝ դատարան տեղափոխելիս Սերգեյ Կյուրեղյանի գլուխը պատահաբար դիպել է երկաթյա ամրակին, հրավիրվել է շտապօգնություն:
Վերը նշվածի պարզաբանման համար դատարանը կարգադրեց Սերգեյ Կյուրեղյանին հրավիրել նիստերի դահլիճ: Սերգեյ Կյուրեղյանը բերվեց, որի ժամանակ էլ հայտարարեց, որ մեքենայից իջեցնելու ժամանակ  գլուխը պատահաբար խփել է մուտքի ծածկի տակ ամրացված երկաթե ամրակին եւ ստացել գլխի վնասվածք: Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը կրկին կարգադրեց հեռացնել Սերգեյ Կյուրեղյանին՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ սույն դեպքով հետաքննություն է կատարվում:
Մինչ վերը նշվածը դատարանը խորհրդակցական սենյակից վերադառնալով որոշեց ամբաստանյալներ Արայիկ Հակոբյանի եւ Մարտիրոս Հակոբյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի նկատմամբ դատական սանկցիա կիրառել եւ որոշեց նրան պատասխանատվության ենթարկելու հարցով դիմել ՀՀ փաստաբանների պալատ: Ինչից հետո փաստաբան Լուսինե Սահակյանը կրկին հայտարարեց, որ միջնորդություն ունի անելու, սակայն դատավորն ասաց, որ թույլ չի տալիս խոսել, ապա կրկին հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ Լուսինե Սահակյանի վարքագծի վերաբերյալ որոշում կայացնելու: