Արտակարգ դեպք Երեւանում. նախկին զինվորականը կրակ է բացել ոստիկանության աշխատակցի վրա
Այսօր՝ օգոստոսի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երեւանում։ Ժամը 04։00-ի սահմաններում Այվազովսկի եւ Արցախի փողոցների խաչմերուկում Nissan Teana մակնիշի 05 NN 033 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը հետապնդել է Վ. Նազարյանին պատկանող ВАЗ 2108 մականիշի 34 AN 850 համարանիշի ավտոմեքենան։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com–ը, Վ Նազարյանն աշխատանքից հետո տուն գնալիս է եղել, երբ Nissan Teana-ի վարորդը հետապնդել է նրան եւ հասնելով Արցախի փողոցի թիվ 8 շենքի մոտ՝ նա իր նոտ եղած հրազենով կրակել է Վ. Նազարյանի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, այնուհետեւ սկսել հետապնդել նրան։ Հասնելով Տիգրան Մեծի պողոտայի եւ Գլինկայի փողոցի խաչմերուկի մոտ՝ այս անգամ Nissan Teana-ի վարորդը նորից կրակոցներ է արձակել եւ փորձել է դիմել փախուստի։
Ինչպես հայտնում է կայքը, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության Էրեբունու բաժնի պարեկապահակային ծառայության աշխատակիցները հետապնդել են նրան եւ Նոր Արեշում կարողացել են ճիշտ եւ պրոֆեսիոնալ ձեւով «ակցանի մեջ առնել» Nissan Teana ավտոմեքենան, որտեղից էլ Ոստիկանության Էրեբունու բաժին են բերման ենթարկել կրակողին։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ կրակողը Երեւան քաղաքի Նոր Նորք 9-րդ զանգվածի բնակիչ՝ 36-ամյա Արթուր Մատինյանն է, ում ավտոմեքենայում հայտնաբերվել է նաեւ հանցագործության գործիք ատրճանակը։
Փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննիչ Օնիկ Առաքելյանի որոշմամբ հարուցվել է քրեական գործ։ Ա. Մատինյանը քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Վ. Նազարյանն աշխատում է Ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության պարեկապահակային ծառայության գնդի 3-րդ հատուկ գումարտակի 1-ին վաշտի 1-ին դասակում։ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Ա. Մատինյանը նախկին զինվորական է: