Վաղը մի փոքր անակնկալ է սպասվում, որը հիմա չեմ կարող բացահայտել․ Գաբրիել Բալայան
Հաշվի առնելով ստեղծված պայմանները, եւ ելնելով վարակը չտարածելու պահանջներից՝ վաղը փակ է լինելու «Եռաբլուրը» եւ «Հաղթանակ» զբոսայգին։ Բացառապես արարողակարգային միջոցառումներ են լինելու։ Այս մասին այսօր ՀՀ Կառավարության մամուլի կենտրոնում ասաց պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը։
«Ժամը 10։30-ից մինչեւ 11։00-ն տեղի կունենա իշխանության բարձրագույն ներկայացուցիչների այցը «Հաղթանակ» զբոսայգի՝ «Մայր Հայաստան»-ի հուշահամալիրի մոտ։ Դրանից հետո մենք կազմակերպել ենք Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից վետերանների այց «Մայր Հայաստան» հուշակոթող՝ մեծարելու նրանց, քանի որ առաջին հերթին այդ օրվա խորհուրդը վերաբերում է իրենց։ Դրանից հետո մի փոքր անակնկալ է սպասվում, այն չեմ կարող հիմա բացահայտել, քանի որ պայմաններ կան, որոնց առկայության դեպքում միայն հնարավոր կլինի մատուցել այդ անակնկալը մեր ազգաբնակչությանը»,- ասաց Բալայանը։
ՊՆ փոխնախարարը նաեւ շնորհավորեց բոլորին եռատոնի կապակցությամբ. «Այսօր նշում ենք Շուշիի ազատագրման օրը, որ հայոց պատմության ամենափառահեղ էջերից է։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն հայորդիներին, բոլոր նվիրյալներին, որոնք այդ օրը իրականություն դարձրին։ Առաջին հերթին շնորհավորանքները ցանկանում եմ ուղղել մեր ազատամարտիկներին, որոնք այդ օրը, որոշները՝ կյանքի գնով, որոշները՝ առողջության, կարողացան այդ բերկրանքը պարգեւել ամբողջ հայ ազգին»։