Մահացել է 31-ամյա ծննդկան, որի մոտ կորոնավիրուս է եղել. մահվան վերջնական պատճառը պարզ կլինի ավելի ուշ
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Հայաստանում 1 օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի 452 նոր դեպք, 6 մահ, եւս 6 մահ՝ կորոնավիրուսի առկայությամբ, բայց ուղեկից հիվանդության հետեւանքով:
Նմանատիպ դեպքերից մեկը 31-ամյա ծննդկանի է վերաբերում:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այլ պատճառով մահերից մեկը, ցավոք, մայրական մահ է։ 31-ամյա կնոջ մոտ ծննդաբերությունից 5 օր անց, նախնական ախտորոշմամբ, զարգացել է թոքային զարկերակի թրոմբոէմբոլիա, ինչի հետևանքով կինը հանկարծամահ է եղել։
Մահվան վերջնական պատճառը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Նախարարությունից հայտնում են, որ սա այս տարվա մայրական մահվան առաջին դեպքն է։