«Ազատություն Արտուշ Գաբրիելյանին». Սասնա ծռերի փաստաբանները ակցիա արեցին դատարանում
Քիչ առաջ Սասնա ծռերի 14 անդամների գործով պաշտպանները փոքրիկ ակցիա սկսեցին Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում։ Նրանք հատուկ վերնաշապիկներ են հագել, որոնց վրա պատկերված է գործը քննող դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նկարը, ինչպես նաեւ գրված է՝ «Ազատություն Արտուշ Գաբրիելյանին», «Մի բռնաբարեք օրենքը»։
Մինչ ակցիան, կրկին որոշ փաստաբանների, այդ թվում՝ Մուշեղ Շուշանյանին եւ Լուսինե Սահակյանին, չթույլատրեցին մտնել նիստերի դահլիճ. պատճառը կրկին այն էր, որ վերջիններս հրաժարվում էին խուզարկվել:
Փաստաբանները, շապիկներ հագած, առանց պայուսակների մտան նիստերի դահլիճ, սակայն պարզվեց, որ դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը նիստը հետաձգել է: