Դեկտեմբերի 30-ին ծանր վիրավորված զինծառայող Գարիկ Վարդանյանը մահացել է
Հունվարի 15-ին՝ ժամը 23:35-ին, Երևանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է 2016 թվականի դեկտեմբերի 30-ին հակառակորդի կողմից ծանր վիրավորում ստացած զինծառայող, 1996 թվականին ծնված Գարիկ Արտաշեսի Վարդանյանը:
Այս մասին այսօր տեղեկացրել են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Գարիկ Վարդանյանը ծանր վիրավորվել էր Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից արցախա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ հրադադարի ռեժիմը խախտելու հետեւանքով: Հունվարի 17-ին նա պետք է զորացրվեր:
Հիշեցնենք, անցյալ հինգշաբթի` հունվարի 12-ին, Գարիկի տատիկը armtimes.com-ին ասել էր, որ թոռնիկը դուրս է եկել կոմայից, ճնշումը կարգավորվել է: