Օդի ջերմաստիճանը կհասնի 41 աստիճանի․ եղանակը ՀՀ-ում
Հանրապետության տարածքում`հուլիսի 26-ի երեկոյան ժամերին հյուսիսային, առանձին շրջաններում կեսօրից հետո սպասվում է կարճատեւ անձրեւ եւ ամպրոպ: 27-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արեւմտյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի, որոշ մարզերում առաջիկա օրերին օդի ջերմաստիճանը կհասնի 41 աստիճանի:
Երեւանում` հուլիսի 26-ի ցերեկը, 27-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ հուլիսի 26-ից Երեւանում, Արարատում եւ Արմավիրում օդի ջերմաստիճանը կրկին կհասնի +40-41-աստիճանի: