Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը Հայաստանում շարունակաբար աճում է: Այս մասին իր Facebook-յան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ԱՎԾ այսօր հրապարակած տվյալների համաձայն՝ հուլիսին տնտեսական ակտիվության երկնիշ ցուցանիշ ենք ունեցել՝ 11.1 տոկոս, հունիսի՝ նույնպես բարձր 9.6 տոկոսի ֆոնին: 2018-ի յոթ ամսվա ՏԱՑ-ը, ըստ այդմ, նույնպես աճել է՝ հասնելով 9.3 տոկոսի, հունիսի 8.9 տոկոսի ֆոնին:
Ինչպես ասացի օգոստոսի 17-ին, տնտեսական աճի կառուցվածքը փոխելը մեր քաղաքական առաջնահերթություններից է: Մեզ պետք է այնպիսի տնտեսական աճ, որի ամեն տոկոսը մարդիկ զգան իրենց կյանքում:
Բայց կարեւոր է, որ կառավարությունն այս առումով վարում է հավասարակշռված եւ շրջահայաց քաղաքականություն՝ տնտեսական ցնցումներից զերծ մնալու համար: Ուրախ եմ, որ այդ քաղաքականությունը տալիս է կոնկրետ արդյունքներ:
Ներդրումնե՛ր արեք Հայաստանում, բիզնես արեք Հայաստանում: Սա մի երկիր է, որտեղ կարելի է գործել, վաստակել, զարգանալ՝ օրինական եւ հավասար դաշտում»,- ասված է Փաշինյանի գրառման մեջ:
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՎանեցյանը, Իշխան Սաղաթելյանը, Քեթրինի Միհրանը և «սաքուլիկներից» մեկը ստանձնում են Գարեգին Բ-ի պաշտպանությունը
Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավարը դադարեցնում է իր լիազորությունները
Վարչապետի գլխավորությամբ հարկային քաղաքականությանն առնչվող հայեցակարգային հարցեր են քննարկվել
Եվրոն էժանացել է. ինչ փոփոխություններ է արձանագրել տարադրամի շուկան հունիսի 10-ին
Ավանեսյանի վարորդին պարեկները տուգանել են
18-ամյա տղան վրաերթի է ենթարկել 15-ամյա աղջկա. հիվանդանոցում ստել են, թե վնասվածք է ստացել պատշգամբից ընկնելով
ChatGPT-ի աշխատանքում զանգվածային խափանումներ են
Հայաստան-Իրաք երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ 2 երկրի նախագահների քննարկման առանցքում
Ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվող երիտասարդը Գյումրիում մեքենա է գողացել, բռնվել՝ Բավրայի ճանապարհին
Ինչ եղանակ է սպասվում մարզերում և Երևանում հունիսի 10-15-ը
Ռուսաստանը Ղարաբաղը պաշտոնապես ճանաչում է որպես Ադրբեջանի տարածք. Զախարովա
Մեկնարկել է միասնական քննությունների հիմնական փուլը. նախարարն այցելել է քննական կենտրոն
Հայաստանը վերահաստատել է ներառական և կայուն կառավարման համակարգ ստեղծելու իր հանձնառությունը. Ղազարյան
Իդրամը՝ էլեկտրոնային առևտրի զարգացման համագործակցության պանելային քննարկման մասնակից
Հայաստանում տեղի կունենա HIF Yerevan 2025 միջազգային ներդրումային ֆորումը
Լիլիթ Մակունցը ԱՄՆ-ում ներկա է գտնվել ՀՀ պատվո հյուպատոսության բացման պաշտոնական արարողությանը
Միրզոյանը ՄԱԿ 3-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀՀ անունից համաձայնագիր է ստորագրել
Բացահայտվել է խաղատան կողմից 4.2 միլիարդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպք. տեսանյութ
1,8 կգ թմրամիջոցի իրացման փորձ կատարած 5 անձ կալանավորվել է, 2 օտարերկրացու նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում