Փետրվարի 27-ից մինչեւ մարտի 1-ի ուշ երեկո հնարավոր կլինի մոտենալ Մյասնիկյանի արձանին
Փետրվարի 27-ից մինչեւ մարտի 1-ի ուշ երեկո կբացվի Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանի հարակից տարածքը եւ հնարավորություն կլինի մոտենալ ու ծաղիկներ դնել՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին:
Այս մասին տեղեկացանք Երեւանի քաղաքապատի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանից:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ քաղաքացիներին մարտի 1-ին հրավիրում է երթի: «Այդ օրը մենք հարգանքի տուրք կմատուցենք 2008-ի Մարտի 1-ի 10 զոհերի հիշատակին: Մարտի 1-ին, ժամը 18:30-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Ազատության հրապարակ՝ այնտեղից շարժվելու դեպի Մյասնիկյանի արձան՝ հարգանքի տուրք մատուցելու: Այդ օրը ես նաեւ ուղերձով կդիմեմ ժողովրդին: Մարտի 1-ին մենք պետք է մեր նվիրվածությունը ի ցույց դնենք կոռուպցիայի ու անօրինականությունների էջը փակելուն»,- մասնավորապես ասել էր նա:
Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանը եւ դրա ետնամասում գտնվող այգին այս ընթացքում շրջափակված են պաստառնե­րով: Այստեղ ձեռնարկվել են բարեկարգման եւ շատրվանների կառուցման աշխատանքներ, որոնք ստանձնել է «Վարդանյան ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամը՝ որպես նվեր Երեւա­նին 2800-ամյակի առթիվ: