«Պարո՛ն Վերմիշյան, կներեք, բայց կոռեկտ արտահայտություն չեք անում». վարչապետը դիտողություն արեց
Այսօր ՀՀ կառավարության նիստում՝ տիեզերական գործունեության համար հարկային արտոնություններ նախատեսելու վերաբերյալ քննարկման ժամանակ, Քաղաքաշինության կոմիտեի ղեկավար Վահագն Վերմիշյանը դրական գնահատեց նախագիծը՝ նշելով, որ Հայաստանը փոքր երկիր է, սակայն տիեզերական գործունեության ոլորտում պատմություն ունի.
«Գրիգոր Գյուրզադյանի օպտիկական սարքերն առ այսօր օգտագործվում են տիեզերագնացության մեջ: Մենք պետք է հարց տանք՝ ո՞ւմ համար ենք էս երկիրը ուզում՝ հնդիկների՞, պակիստանցիների՞, թե՞ ինտելեկտուալ մարդկանց համար, որոնց ուզում ենք ներգրավվել»,- ասաց Վերմիշյանը։
Արձագանքելով Վերմիշյանին՝ վարչապետն ասաց. «Պարո՛ն Վերմիշյան, կներեք, բայց կոռեկտ արտահայտություն չեք անում»:
«Կներեք … այսինքն՝ ցածր կրթական ցենզ ունեցող մարդկա՞նց, թե՞ ինտելեկտուալների համար»,- շտկելով իր խոսքը՝ ասաց Վերմիշյանը: