Ադրբեջանցի բոլոր զինվորների գրպաններում եղել են ներարկիչներ. Վահրամ Պողոսյան
Ադրբեջանցի զինվորների բոլոր այն դիակները, որոնք հայտնվել են հայկական տարածքում, գրեթե բոլորի գրպաններում եղել են ներարկիչներ, գրեթե բոլորի՝ առանց բացառության: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ընթացքում նշեց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
Վահրամ Պողոսյանը նկատեց՝ միջազգային իրավունքի տեսանկյունից սա ռազմական հանցագործություն է: «Սա խոսում է այն մասին, որ Ադրբեջանը իր զինվորներին պատերազմի է ուղարկում արդեն թմրեցված վիճակում»:
ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակը նաև նշեց, որ ՊԲ-ն ամբողջությամբ վերահսկում է իրավիճակը, և հակառակորդի բոլոր սադրիչ գործողությունները ստանալու են արժանի և համաչափ պատասխան: «Ընդհանուր առմամբ Արցախի Հանրապետության ներքաղաքական իրավիճակը կայուն է, ենթակառուցվածքները շարունակում են աշխատել, որևէ խնդիր այս առումով չունենք: Ժողովուրդը շարունակում է ապրել իր բնականոն կյանքով, իհարկե, պատերազմական իրավիճակին հատուկ: Ոչ մի խուճապ, որևէ արտառոց, արտակարգ խնդիրներ չունենք»: