Փորձում են համոզել, թե՝ «կարմիր կովը կաշին փոխել է». Չախոյանը՝ Ռուստամյանի հայտարարության մասին
Լրագրողի հարցին ի պատասխան՝ Արմեն Ռուստամյանը հայտարարել է, թե՝ «Քոչարյանը չի վերադառնում նույն ձևով, ինչ եղել է այն ժամանակ, փոխվել է»։
Եկել ենք ասելո՝ւ լրջացե՛ք. Արմեն Ռուստամյան
Իշխանությունների վարած քաղաքականությունը ոչ միայն համահունչ չէ երկրի դիմագրաված մարտահրավերներին եւ ժողովրդի սպասումներին, այլեւ գնալով առաջացնում է նոր վտանգ:
Այդ ո՞վ ՀՅԴ-ին ճնշեց, որ իրենք ինչ հայտարարեցին՝ արեցին․ գուցե ընտրություններում պարտվելու պատճառո՞վ են ճնշված․ Նազարյան
Եթե սահմանադրական կարգ էր խախտվել, ինչո՞ւ էին այդ հարցը մի կողմ թողած քարոզարշավ անում ու ընտրությունների մասնակցում, որի ժամանակ ստացան քվեների ընդամենը 3,9 տոկոսը եւ չանցան խորհրդարան:
Այս գործը մինչեւ հիմա քաղաքական ենթատեքստով է ներկայացվում. Ռուստամյանը` Քոչարյանի մեղադրանքի մասին
Դրվում է մեղադրանք, որը պետք է ապացուցվի եւ հետո միայն գտնենք՝ ով է տապալել սահմանադրական կարգը: Այս գործը մինչեւ հիմա քաղաքական ենթատեքստով է ներկայացվում:
Պիտի գնանք առաջ մեր քայլերով, որպեսզի կարողանանք կուտակված խնդիրները լուծել. Ռուստամյան
«Ընտրել փորձված քաղաքական ուժի, որն ունի ասելիք, ծրագիր, ընտրողի կողքին է՝ անկախ ընտրություններից եւ ունի կադրեր, որոնք կարող են իրականացնել այդ ծրագրերը»,- կոչ է անում Դաշնակցությունը:
Մենք դեռ չունենք մեր երազած արդար Հայաստանը. Արմեն Ռուստամյան
Մենք փոխեցինք մեր քաղաքական համակարգն այնպես, որ այսօր հնարավոր դարձավ վարչախմբի փոփոխություն առանց արյունահեղության:
Եթե ՀԱՊԿ-ում խնդիրներ առաջանան, առաջին օգտվողն Ադրբեջանն է․ Արմեն Ռուստամյան
Արմեն Ռուստամյանը նշեց, որ Յուրի Խաչատուրովին ՀԱՊԿ քարտուղարի պաշտոնում նշանակելը հեշտ չի եղել և պետք էր գիտակցել, թե ինչ խնդիրներ են առաջանալու՝ նրան հետ կանչելով:
Իշխանություններն իսկապես ամեն ինչ անելու են, որ այս ընտրություններն աննախադեպ լավը լինեն․ Արմեն Ռուստամյան
Պատգամավորը նշեց, որ չնայած խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունները պաթոսի մթնոլորտում են անցնելու, ինքը չի կարծում, թե ընտրությունների մասնակցող մյուս ուժերի ընտրարշավն ինչ-որ կերպ կխոչընդոտվի։
ՀՅԴ համապետական ցուցակը ամբողջությամբ. այն գլխավորում է Արմեն Ռուստամյանը
Համամասնական ցուցակում ընդգրկված է 152 անձ: Ցուցակը գլխավորում է ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը:
Ռեյտինգային ցուցակներն են հիմնականում դժվարացնում ցանկի կազմումը. Արմեն Ռուստամյան
Ռուստամյանն ասաց՝ մարդիկ կան, որ դեռ ազդված են էն 70 տարիների հակադաշնակցական քարոզչությունից:
Կարող են նաեւ անակնկալներ լինել. Ռուստամյանը՝ ՀՅԴ նախընտրական ցուցակի մասին
Անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող լուրերին, թե ՀՅԴ-ն համագործակցում է Գուրգեն Արսենյանի հետ, Ռուստամյանն ասաց. «էս ի՞նչ թազա բան էր, էլ ի՞նչ կա օդում պտտվող, մի քիչ լուրջ վերաբերվեք էլի»:
Բոլթոնի խոսքերը ավելի են լարում, շահագրգռում պատերազմի. Վահրամ Բաղդասարյան
Հարցին էլ՝ դաշնակից Ռուսաստանն ինչպես կվերաբերվի այն փաստին, որ ՀՀ-ն ԱՄՆ-ից զենք է ձեռք բերում, Ռուստամյանը պատասխանեց.
Ի՞նչ սաբոտաժ, եթե մեր 7 հոգուց 5 հոգին կողմ է քվեարկել. Արմեն Ռուստամյան
Հարցին՝ բացակա պատգամավորները պատասխանատվության կենթարկվե՞ն, թե՞ ոչ, Ռուստամյանը պատասխանեց` ոչ: «Կտեսնենք՝ ինչ անձնական խնդիրներ են եղել, հարգելի են, թե՝ ոչ, ըստ այդմ որոշում կկայացնենք»:
Տեսնում ենք վտանգներ, ընտրություններին մասնակցելու ենք որպես ընդդիմություն. Արմեն Ռուստամյան
«Դաշնակցությունը քաղաքական դաշտում ունի իր առանձնահատկությունները եւ, ունենալով այդ առանձնահատկությունները՝ մենք գերադասում ենք այս անգամ էլ առանձին մասնակցել ընտրություններին»,- եզրափակեց նա:
Վարչապետը չպետք է հայտարարեր այդ մասին, սա այլ տեղ է տանում. Ռուստամյանը՝ ձերբակալվող պատգամավորի մասին
Դիտարկմանը, որ նա երկրի վարչապետն է եւ իրեն զեկուցվում է տիրող իրավիճակը, ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարը նշեց.
ՀՅԴ-ն դեմ է ԸՕ-ի նախագծի քննարկման ձեւաչափին, բայց կողմ է քվեարկելու
«Առաջին՝ չի ընդունվում եւ մնում է նույնը, որը վատ է, երկրորդ՝ ընդունվում է, սակայն կարճ ժամանակահատված է հատկացվում, որ քաղաքական ուժերը չեն հասցնում պատրաստվել, վերադասավորվել»,- ասաց նա:
Եթե պատգամավորին չխոչընդոտելու պահանջը պետք է լինի հակահեղափոխություն, ես հակահեղափոխական եմ. Ռուստամյան
«Հեղափոխությունը չի կարող Սահմանադրությունը ոտնատակ տալ»,- հավելեց Ռուստամյանը:
Արփինե Հովհաննիսյանը մեկնում է Թբիլիսի, Արմեն Աշոտյանը՝ Բրյուսել. ԱԺ գործուղումներ
Եվրախորհրդարանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի սեպտեմբերի 5-8-ը ներառյալ Բրյուսել (Բելգիայի Թագավորություն) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը:
ՀՀԿ-ն դուխ ունի՞ վարչապետի թեկնածու առաջադրի. ուժերը՝ սահմանադրական փոփոխության մասին
ԵԼՔ-ի պատգամավոր, Լուսավոր Հայաստան կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն էլ հայտարարում է, որ խորհրդարանը լուծարելու ցանկացած մոդելի, որը սահմանադրական է, իրենք կողմնակից են:
ՀՀԿ-ՀՅԴ քաղաքական նախկին զույգը փոշմանել է, որ ոստիկանությունը «դարձրել» են վարչապետինը
Միանգամայն պարզ է, որ նախկինում ՀՅԴ-ն ու ՀՀԿ-ն այս նախագծին կողմ են եղել, քանի որ Սերժ Սարգսյանն է այդպես ուզել: Դաշնակցությունն էլ դեմ լինելով՝ կողմ է եղել, որովհետեւ ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիա է կազմել:
ԱԺ-ի Ընտրական օրենսգրքի հանձնաժողովի անդամները մի կերպ են ընդհանուր հայտարարի գալիս
Որոշվեց կրկին հանդիպել եւ որոշել՝ արդյո՞ք յուրաքանչյուր խմբակցություն է ներկայացնում իր առաջարկը կառավարություն, թե՞ խմբակցությունները միասին են մեկ տարբերակ առաջարկում։
Պատգամավորներն արձակուրդ չեն գնա. «երազանքների» Ընտրական օրենսգիրք են մշակում
ԲՀԿ-ն, ԵԼՔ-ը, ՀՅԴ-ն ցանկանում են իսպառ վերացնել ռեյտինգային ընտրակարգը, իսկ հանրապետականները լուրջ քննարկումներ են սկսելու այդ փոփոխության հետ կապված: