Այսօր հանդիպելու են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարները
Հուլիսի 11-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրյուսելում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ եւ ներկայությամբ հանդիպում կունենա Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։
Այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հայաստանն արդեն հաստատել է Էդվարդ Նալբանդյանի մասնակցությունը, Ադրբեջանը՝ Էլմար Մամեդյարովինը: Հանդիպումն ընթանալու է հուլիսի 4-ի էսկալացիայի ֆոնին եւ դրանից առաջ նախօրեին Քիշնեւում Արեւելյան գործընկերության երկրների արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպումից հետո մամուլի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավարը ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ մեկնաբանություններ է հնչեցրել:
Դրանց արձագանքել է Հայաստանի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը: Էդվարդ Նալբանդյանը, մասնավորապես, շեշտել է. «Կրկին Ադրբեջանի ներկայացուցիչները, չարաշահելով այս հարթակը, օրակարգի թեմայի՝ Արեւելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության մասին խոսելու փոխարեն հանդես են գալիս սադրիչ հայտարարություններով»։