Մասնագետը վերջերս է հեռացել մերձմոսկովյան «Խիմկիից»
Կորոնավիրուսի դրական թեստ է հանձնել նաև Արաս Օզբիլիզը
Ամենայն հավանականությամբ Պիկուշչակը ռուսական ակումբ է գլխավորելու
Վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում կորոնավիրուսի հաստատված 13 դեպք Հայաստանի առաջնությունում:
«Ալաշկերտը» չի շարունակի պայքարը Եվրոպա լիգայի 2020-21 մրցաշրջանում:
ՀՀ գավաթակիր ու սուպերգավաթակիր «Նոան» դուրս մնաց Եվրոպա լիգայից:
«Նոան» մի քանի շաբաթվա ընթացքում իր պատմության 2-րդ տիտղոսը նվաճեց 2-րդ անգամ նույն մրցակցի դեմ դրամատիկ խաղում։
Նորաստեղծ «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը շատերին զարմացրեց ավարտված 2019-20 մրցաշրջանում:
Հայաստանի գավաթակիր, Բարձրագույն խմբի առաջնության փոխչեմպիոն «Նոան» պայմանագիր է կնքել ՀՀ հավաքականի կոլումբիահայ պաշտպան Ժոաո Ժորդի Մոնրոյ Արարատի հետ:
«Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը բարձր տրամադրություն ուներ Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի 28-րդ տուրի հանդիպումից հետո:
«Արարատ-Արմենիան» դարձավ Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի չեմպիոն։
Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանում յուրահատուկ իրավիճակ է ստեղծվել, երբ տիտղոսի 2 հավակնորդները չեմպիոնին որոշելու են վերջին տուրում ու հենց միմյանց դեմ խաղում:
Գոլառատ խաղի հաղթողը որոշվեց լրացուցիչ ժամանակում։
Հանդիպմանը ներկա են նաեւ ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը եւ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանը։
«Արարատ-Արմենիա» ու «Նոա» ֆուտբոլային ակումբներն առաջիկա 5 օրվա ընթացքում 2 տիտղոս են վիճարկելու:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն մելիքբեկյանը պատասխանել է «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի կոշտ հայտարարությանը:
Հայաստանի ֆուտբոլի Գավաթի խաղարկության եզրափակիչ «Նոա» - «Արարատ-Արմենիա» հանդիպմանը երկրպագուներ ներկա չեն լինի կորոնավիրուսի տարածման պատճառով:
«Նոան» երեկ՝ հուլիսի 6-ին, 27-րդ տուրում իր ու ինքնաբերաբար նաեւ «Արարատ-Արմենիայի» ճանապարհից հեռացրեց «Շիրակին», որը մինչեւ այդ առաջինն էր:
Քիչ առաջ «Նաիրի» մարզադաշտում ավարտված 2019-20 մրցաշրջանի 27-րդ տուրում հյուրընկալվելիս պարտվեց «Նոային», որը նույնպես չեմպիոնության համար է պայքարում։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ուսումնասիրում է Հայաստանի Գավաթի 2019-20 մրցաշրջանի եզրափակչին երկրպագուների ներկայությունը թույլ տալու հնարավորությունները:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնել է ՀՀ ֆուտբոլի Գավաթի 2019-20 մրցաշրջանի խաղարկության եզրափակչի օրը:
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունն անցած հանգստյան օրերին աչքի ընկավ մի դրվագով, որը թեժ քննարկման պատճառ դարձավ սոցիալական ցաներում: