Քաղաքացիները, ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլև մարզերում, գրեթե ամեն օր ահազանգում են համայնքներում թափառող շների խնդրի մասին:
Արամ Քոչարյանը Լոռու մարզպետ է եղել 2006-2011 թվականներին:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ։
Երեխան գտնվում է Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Ըստ նրա՝ ամբուլատորիաները համայնքային ենթակայություն ունեն, հետևաբար այդ աշխատանքները առաջին հերթին պետք է իրականացվեն համայնքային բյուջեների հաշվին՝ այդ թվում սուբվենցիոն ծրագրերով:
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի և Տավուշի մարզպետարաններին գումար հատկացնել:
ԱԻՆ-ը հիշեցնում է՝ ինչ է պետք անել երկրաշարժի ժամանակ:
Այսինքն ոչ միայն տևական ժամանակ համայնքները զրկված են եղել իրենց գույքի օգտագործման արդյունքում խոշոր չափերի եկամուտ ստանալու օրինական հնարավորությունից:
«Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի են դարձել Լոռու մարզի Թումանյանի համայնքի մի քանի ընտրատեղամասերի նախնական արդյունքները:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 5-ին Լոռու մարզի մի քանի խոշորացված համայնքներում՝ անցկացվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:
«Հայկական ժամանակի» թղթակիցի փոխանցմամբ, Ստեփանավանի մի շարք ընտրատեղամասեր հարմարեցված չեն հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար։
Անհատական տնատիրություններում վթարները պարտավոր են վերացնել իրենք`սեփականատերերը:
Փառատոնի շրջանակներում կնշվի նաև Ալավերդիում թատրոնի հիմնադրման 100-ամյակը:
Դիմում են ներկայացրել ՀՖՖ-ին:
«Սևան» ֆուտբոլային ակումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ իր աջակցությունը հայտնելով «Լոռիին», որը վերջերս հայտարարեց Հայաստանի առաջնությունում ելույթները դադարեցնելու մասին:
«Արարատ-Արմենիան» վաստակեց 25 միավոր և բարձրացավ երրորդ հորիզոնական։ Հայաստանի չեմպիոնն այժմ մեկ միավորով է հետ մնում երկրորդ տեղում ընթացող «Ալաշկերտից»:
Վանաձորյան ակումբը այդպիսով բողոքում է ՀՖՖ որոշման դեմ
Մայրաքաղաքային ակումբը բարձրացավ 4-րդ հորիզոնական:
Երկու անընդմեջ պարտություններից հետո վանաձորյան ակումբը հաղթանակ տարավ։
«Վանաձորի ֆուտբոլի ակադեմիա» ՀԿ-ն կարող է գրանցել նոր ֆուտբոլիստներ թե՛ միջազգային, թե՛ ներքին կարգով՝ փետրվարի 19-ից սկսած»:
ՖԻՖԱ-ի համար համոզիչ չեն եղել վանաձորցիների բերած փաստարկները:
Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ներկայացուցիչ Վանաձորի «Լոռին» և Առաջին խմբում հանդես եկող «Սևանը», ՖԻՖԱ-ի որոշմամբ, զրկվել են նոր ֆուտբոլիստներ գրանցելու իրավունքից, hաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը:
Բժշկական կենտրոնի բակում տեղադրված շարժական մամոգրաֆը այստեղ կլինի դեռ 6 ամիս:
Ալաշկերտի 5 ֆուտբոլիստներ օբյեկտիվ պատճառներով չէին կարողանալու մասնակցել տվյալ հանդիպմանը։